Genel

Kabak Diyeti ile 3 Günde 3 Kilo

Diyet yapanların en çok üzerinde durdukları nokta kısa bir diyet programı ile kolay ve zahmetsiz bir şekilde zayıflamaktır. Böyle düşünülmesinin en büyük sebebi ise kişilerin uzun saatler boyunca aç kalacaklarını zannetmeleridir. Anca bazı besinler diyet programı sırasında tüketildiklerinde aç kalmanın önüne geçmek mümkün oluyor. Bunların en başında ise Kabak gelmekte. Kabak diyeti ile 3 kiloyu sadece 3 gün içinde vermek mümkün oluyor.

Kabak Diyeti ile Zayıflama

İnsanlar arasında yeşil kabak olarak da adlandırılan kabak ile 3 günde kilo vermek mümkün. Ancak çoğu diyette olduğu gibi sadece kabak yiyerek değil, diyet programına devam edildiği sürece egzersiz yapmak gerekmekte. Ayrıca yine diyet programı sırasında gün içinde en az 3 litre su tüketilmesi gerekiyor. Görüldüğü gibi bu diyette de diğer diyetlerde olduğu gibi sadece kabağa bel bağlamamak gerekmekte.

Diyete başladığını gün kahvaltıda kabak ve havuç karıştırılarak yapılan bir salata yeniyor. Eğer tadı yavan geldiyse üzerine limon sıkılarak tat katılabilir. Ayrıca bu salatanın yanında sadece tek bir dilim olmak üzere tahıllı ekmek tüketmek de serbest. Öğle yemeğinde ise yine muhteviyatı kabak olan kabak çorbası tüketilmelidir. Akşam yemeğinde ise bir tane kabak ve yanında bir kâse yoğurt tüketmek yeterli olacaktır.

Diyetin ikinci gününe gelindiğinde ise sabah kahvaltısında kabak püresi ve yulafı karıştırarak tüketmek gerekiyor. Öğle saatlerinde ise ilk gün sabah kahvaltısında tüketilen kabak ve havuç karışımı ile yapılan salata tüketilmelidir. Yanında ise sadece iki dilim olmak üzere tahıllı ekmek tüketmek serbest. Bunların yanında akşama kadar tok tutması için bir dilim ananas tüketilebilir. Akşam yemeğine gelindiğinde ise kabak çorbası tüketilecektir.

Kabak diyetinden maksimum faydayı sağlamak istiyorsanız bu yazıda anlatılan gıdalardan başka gıdaları tüketmeme gayret ediniz. Tükettiğiniz yanlış bir gıda tüm diyetin işe yaramamasına sebep olabilir. Pek çok diyette olduğu gibi bu diyet ara öğünler içermez. Bu yüzden ana öğün aralarında bir şey tüketmemeye dikkat ediniz.

Kabak diyetinin son gününde sabah kahvaltısında yine ilk gün olduğu gibi kabak ve havuç karışımı salata ve yanında tahıllı ekmek tüketiliyor. Öğle yemeğinde diğer iki günden farklı olarak güveçte mantarlı kabak yeniyor. Akşam öğününde ise yine kabak çorbası tüketiliyor. Son güne özel olarak kabaklı kek yaparak akşam yiyebilirsiniz. Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi bu üç günlük diyet süresince günde en az 20 dakikanızı ayırıp egzersiz yapmanız ve günde en az 2 litre su tüketmeniz gerektiğini unutmayın. Tüm diyet boyunca sadece tek bir besin ile yapılan diyetlerin genellikle insanı daha fazla zorladığı düşünülebilir. Bu doğrudur. Bu yüzden kabak diyeti gibi sadece bir besin üzerine kurulu diyet programlarını uygulamadan önce diyetisyene danışmanız faydalı olacaktır.